15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri, çerçevesinde, 15 Temmuz 2017 tarihinde saat 20:00'de Şehit Erkan ER YBO'da Şehit ve Gazi yakınları onuruna İlçemiz Kaymakamı Mehmet İLİDİ tarafından yemek verildi. Akabinde Çarşı merkezi Şehitler Meydanındaki Törene Sayın Kaymakamımız Mehmet İLİDİ, Belediye Başkanı Bayram Yavuz ONAY, Yaylakent Belde Belediye Başkanı Kadir DEDE, İl Genel Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluş çalışanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Şehit Aileleri ile Gazi ve Gazi Aileleri, Sivil Toplum Kuruluşları ellerinde şanlı Türk Bayrağımız ile kadın, erkek, genç, yaşlı yüzlerce vatandaşımızın katılımı ile birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirildi.
        İlçe Müftülüğümüzce Mevlid-i Şerif, Kuran-ı Kerim tilaveti, şehitlerimiz için okunan Yasin-i Şerif ve Hatmi Şeriflerin duası yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Yaylakent Belde Belediye Başkanı Kadir DEDE, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz ONAY ve Sayın Kaymakamımız Mehmet İLİDİ' nin açılış konuşmaları ile devam etti.      
        Kaymakamlığımız ve Orta Belediye Başkanlığınca ortak düzenlenen programda kahramanlık ezgileri, ilahiler, şehitlerimizi ve 15 Temmuz' u anlatan videolar yayınlandı. Demokrasi ve şölen yürüyüşü yapıldıktan sonra program büyük bir katılımla geç saatlere kadar devam etti.